MEHMET VE ESRA CANSIZ VAKFI  TEMEL DEĞERLERİ

Adalet: Herkes için adil bir dünyada yaşamanın önemini biliyor ve maddi, manevi ihtiyaç duyan herkese adil şartlarda el uzatıyoruz.
Şefkat ve Merhamet: Şefkat ve merhametin evrensel bir dil olduğunu,  görenin de gösterenin de kalbini ısıtacağına olan inancımız ile hareket ediyor. Vicdan barındıran bir el, içinde merhamet olan bir yürek ve gülüşünde samimiyet taşıyan bir yüzden daha güzeli yoktur düsturuyla projelerimizi hayata geçiriyoruz.
Vefa: Yaşadığımız topraklarda bugün var olmamızı sağlayan kültürümüze, tarihimize ve toplumumuza vefa duyuyor. Gereklerini yerine getirmek için her geçen gün daha fazla çalışıyoruz.
Dürüstlük: Tüm paydaşlarımız ile işbirliklerinde, projelerimizde ve sunduğumuz desteklerde dürüst ve doğru olanı destekliyor, vakfımızda ve şirketimizde de aynı özeni gösteriyoruz.
Şeffaflık: Yaptığımız ve sorumluluğunu üstlendiğimiz her işimizde şeffaflık ve açıklık ilkesini benimsiyoruz.
Yardımlaşma ve Paylaşma: Tüm bireylerin eşit şartlarda eğitim, sağlık, barınma haklarından faydalanabilmesi için var olan kaynaklarımızı paylaşmaktan, kurum ve kuruluşlarla yardımlaşmaktan keyif alıyoruz.
Sevgi: Doğanın ikinci güneşi olduğuna inandığımız sevgiyi tüm kaynaklarımızla besliyoruz.
Saygı: Doğaya, insana, hayvanlara duyduğumuz saygı ile şekillendirdiğimiz değerlerimiz ve vakıf misyon ve vizyonumuz ile gücümüzün yettiği her alana katkı sunuyoruz.